Główne menu

LogowanieLogowanie

Strona główna Nasze Stowarzyszenie Spotkania SPIMR 2007
Spotkania SPIMR 2007 PDF Drukuj
Sekcja Aktualności
Wpisany przez adm-admin   
piątek, 19 marca 2010 15:24

I-sze oficjalne zebranie SPIMR...

SPOTKANIE PEŁNE TREŚCI I KONKRETÓW

19 czerwca 2007 o g. 18.30 na pierwszym oficjalnym zebraniu naszego stowarzyszenia został uroczyście ogłoszony fakt zarejestrowania SPIMR.

Po toaście i życzeniach złożonych przez Panią Prezes - prof. Barbarę Bernacką,  w atmosferze luzu i sympatii (niech żałują wszyscy, którzy nie dotarli!) zostały omówione, bądź zasygnalizowane i wstępnie przedyskutowane różne sprawy.

Oprócz niemałej liczby członków-założycieli i kilku aktualnie jeszcze niezrzeszonych osób, wyjątkowym i ważnym Gościem oraz dobrym duchem przynoszącym wiele istotnych dla nas informacji, była Pani Violetta Łabanow, szefowa Fundacji ?Muzyka jest dla wszystkich? www.muzykajest.pl Pani Viola jest osobą charyzmatyczną, doskonale zorientowaną w aktualnej sytuacji, znającą środowisko i mocno zaangażowaną w upowszechnianie edukacji muzycznej realizowanej przez fachowców. Dała nam wiele cennych rad odnośnie sposobów na zaistnienie i przetrwanie organizacji takiej jak nasza. Jesteśmy p.Violi za to serdecznie wdzięczni.

 

1.    List przewodni i pismo do szefów MEN i MKiDN - Romana Giertycha i Michała Ujazdowskiego, skierowane w porozumiemiu z Centrum Edukacji Artystycznej i wysłane 06 czerwca 2007. Przedstawione w nim zostały dwa zagadnienia wymagające podjęcia działań na szczeblu ministerialnym:
? wprowadzenie rytmiki do szkolnictwa ogólnego
? uregulowanie statusu rytmiczek.

2.    Nasze starania związane z ubieganiem się o fundusze unijne.  Dnia 09 czerwca złożyliśmy wniosek konkursowy, w którym przedstawiliśmy projekt rozwoju naszej organizacji i umotywowaliśmy zasadność przyznania nam wsparcia finansowego. Rozstrzygnięcie Konkursu - 08 sierpnia 2007. TRZYMAJCIE KCIUKI!!!

3.    Termin KONWENCJI ? I-go walnego zebrania SPIMR. Ustalony został na 10 listopada 2007; miejsce i godzina ?  jeszcze niewiadome. Trzeba będzie wszystko dobrze zaplanować, żeby maksymalnie wykorzystaćo zebranie pod kątem spraw organizacyjnych, struktury  i przyszłości stowarzyszenia.

4.    Materiały do WYCHOWANIA MUZYCZNEGO W SZKOLE na numer poświęcony Rytmice ? zebrałyśmy ich bardzo mało -  czekamy na dalsze propozycje, ciągle mamy za mało treści na cały numer (termin przesunięty na koniec sierpnia). Szersze omówienia tej sprawy znajduje się na naszej stronie w artykule Wychowanie Muzyczne w Szkole .

5.    Rynek pracy Pedagogów Rytmiki ? UFF! Strasznie głęboki temat, ale trzeba zacząć pomału mu się przyglądać... UWAGA!!! Szkoła Muzyczna w Pruszkowie szuka nauczyciela Rytmiki i Solfeżu na cały etat.

6.    Wolontariat dla SPIMR ?  temat do gruntownego rozpracowania....
7.    Z innych ważnych spraw za SUPER PILNE uznane zostało POZYSKIWANIE NOWYCH CZŁONKÓW, co nota bene w ustawie o Stowarzyszeniach obok opłacania składek jest jedną z najważniejszych powinności zrzeszonych w stowarzszeniu osób...
8.    Zarządzanie FORUM w Internecie, to kolejna sprawa. Gotowość wyraziła Ania Ingatowicz. Cieszymy się. Czy są inni chętni?
9.    Składanie propozycji i artykułów na naszą aktualną stronę w Internecie www.spimr.eu ? po prostu przysyłajcie!
10.    PROMOCJA SPIMR, czyli udział SPIMR w różnych imprezach o szerokim zasięgu. Jest kilka propozycji na terminy powakacyjne. Czy są chętni do włączenia się w ten temat?
11.    Szukamy ?NA GWAŁT? fachowców od pozyskiwania sponsorów (tzw. łowców sponsorów). Zamierzamy im dobrze płacić!!!

SPOTKANIE TRWAŁO do 23.00, ale i tak nie udało się nam:
1. Poruszyć kwestii Członkostw Honorowych. Mamy kilku żelaznych kandydatów. Prosimy o Wasze propozycje.
2. Znowu nie uaktualniliśmy ani nie uzupełniliśmy list z danymi.
Osoby obecne na spotkaniu 19-06-2007:
Bernacka
Błaszczyk
Bogdan
Chlebus
Ignatowicz
Jakubowska
Łabanow
Małkowska
Prokopowicz
Stępień
Szulkowska
Tomaszkiewicz
Wajzner
Widlarz
Plus 2 studentki ? p. Wanda i p. ?

/ej/

Zobacz też relację Ali Gronau z poprzednich nieformalnych spotkań członków-założycieli:

 

W oczekiwaniu na rejestrację SPIMR

Wybrany obraz

Na zdjęciu: Alicja Gronau-Osińska, Teresa Chlebus, AldonaGassowska.

Poprawiony: sobota, 21 stycznia 2012 04:45
 
Copyright © 2020 Stowarzyszenie Pedagogów i Miłośników Rytmiki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.